Czy biurko jest passe? Relacja z Rozmów o biznesie 20.03.2018r.

Za nami kolejne spotkanie networkingowe z cyklu „Rozmowy o biznesie”. Tym razem mieliśmy okazję porozmawiać o nowoczesnych miejscach pracy. W roli ekspertów marcowej edycji „Rozmów o biznesie” wystąpili: Artur Rogosz - Dyrektor Oddziału Bydgoszcz MIKOMAX Meble Biurowe Sp. z o.o. Sp. k. i Rafał Rasmus - Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Media System Sp. z o.o. Dzięki gościnności Rafała Rasmusa na własne oczy mogliśmy przekonać się jak przyjazne i wygodne może być biuro. W roli moderatora spotkania wystąpiła niezastąpiona Małgorzata Pelc – Prezes Zarządu TANDEM Agencja Marketingowa Sp. z o.o.
Biuro firmy Media System mieści się w nowym budynku Dworca Centralnego w Bydgoszczy. Każde z pomieszczeń zostało tak urządzone, aby wpływało na komfort i dobry nastrój pracownika. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsce wypoczynku z wygodnymi pufami, palarnię oznaczoną jako „plac wolności”, ścianę z fotografiami pracowników miesiąca czy półkę umożliwiającą bookcrossing. A wszystko to opatrzone kolorowymi grafikami wykonanymi przez profesjonalistów. Pan Rafał podzielił się z nami swoim doświadczeniem w rekrutacji, rozwijaniu oraz motywowaniu swoich pracowników. Opowiedział jak sprawić, aby w tak trudnej branży jaką jest contact center, nie tracić pracowników i wyzwolić w nich chęć pracy oraz lojalność wobec pracodawcy. Zachęcał nas, abyśmy słuchali swoich podwładnych, mimo różnic pokoleniowych.

Pracodawcy Pomorza i Kujaw
Artur Rogosz udowodnił nam, że biurka mogą być mądre – mogą przystosować się do naszego wzrostu, być okazją do przygotowania projektu w grupie czy stać się meblem dla osób preferujących pracę w pozycji stojącej. Przypomniał nam, że większą część dnia spędzamy w pracy i jak ważne jest, aby niewygoda i brak komfortu nie przeszkadzały nam w skupieniu i codziennym wykonywaniu obowiązków.
Podczas dyskusji wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania jak przestrzeń wpływa na motywację, czy efektywność jest uzależniona od nowocześnie urządzonego biura? Jak wiele jesteśmy w stanie zrobić dla naszych pracowników, aby zechcieli połączyć się z firmą na długie lata i tworzyli zgrany i dobrze funkcjonujący zespół? Temat okazał się na tyle pasjonujący, że dyskusja zabrała większość czasu naszego spotkania.

Pracodawcy Pomorza i Kujaw
Składamy podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział we wtorkowych Rozmowach o biznesie. Przede wszystkim dziękujemy naszym ekspertom za pełne zaangażowanie oraz pokazanie jak, dzięki unowocześnieniu biura, możemy zamienić je na przyjazne miejsce, do którego z przyjemnością się wraca.

GALERIA ZDJĘĆ - Czy biurko jest passe? 20.03.2018r.

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia