Czy warto starać się o zamówienia publiczne? Relacja z Rozmów o biznesie 17.05.2018r.

Majowe Rozmowy o biznesie zorganizowaliśmy w Przystani Bydgoszcz, wspólnie z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym EBUD Przemysłówka Sp. z o.o. Gościem specjalnym Rozmów był prezes firmy EBUD Przemysłówka – Andrzej Wosik. Mieliśmy okazję poznać profil i dokonania jednego z największym przedsiębiorstw budowlanych na rynku inwestycyjnym województwa kujawsko-pomorskiego. EBUD Przemysłówka istnieje na rynku ponad 25 lat, tylko w ostatnich trzech latach działalności firma zatrudniała około 200 osób. Zrealizowała ponad 200 obiektów, także poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym, inżynieryjno-przemysłowym, specjalistycznym (w tym wojskowym), w rewitalizacji i renowacji budynków, a także w budownictwie użyteczności publicznej. I właśnie na pytanie: „czy warto starać się o zamówienia publiczne?” staraliśmy się odpowiedzieć podczas wspólnego popołudnia w Przystani Bydgoszcz.

Rozmowy o biznesie
Dlaczego zlecenia z zamówień publicznych bywają trudne do zdobycia? Andrzej Wosik zwrócił uwagę na ich specyfikacje, które często preferują potencjalne wykonawstwo o konkretnych kwalifikacjach i zasobach. Zwrócił uwagę także na wpływ konkretnych osób biorących udział w negocjacjach i finansowaniu. Według doświadczeń Andrzeja Wosika, współpraca jest tym trudniejsza, im mniejszy jest inwestor. Podczas dyskusji moderowanej, prowadzonej przez Małgorzatę Pelc z Tandem Agencji Reklamowej Sp. o.o. oraz Marcina Szymańskiego z Grupy Doradczo-Szkoleniowej Falco, rozważaliśmy wiele kontrowersji związanych z przetargami na zamówienia publiczne. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania, jak mądrze prowadzić firmę podejmującą olbrzymie kontrakty i jednocześnie nie tracić płynności finansowej. Uzyskaliśmy wskazówkę od Andrzeja Wosika, aby zaczynać od mniejszych zleceń, bo to one pomogą nam w utrzymaniu płynności finansowej, co z kolei pozwoli na podjęcie większych wyzwań. Pytaliśmy o problemy związane z dokumentacją podczas składania oferty w przetargu publicznym. Rozmawialiśmy o procedurach w bankach, wymagających pełnej dokumentacji potwierdzającej zdolność finansową. Czy otrzymaliśmy odpowiedź na pytanie „czy warto”? Przyglądając się rozwojowi firmy Ebud Przemysłówka oraz słuchając pracowników tej firmy, specjalizujących się w prawie zamówień publicznych, zdecydowanie odpowiadamy: warto! Warto podjąć wyzwania związane z przetargami na zamówienia publiczne.

Ebud
Dziękujemy Andrzejowi Wosikowi za podzielenie się swoim wieloletnim doświadczeniem, a także specjalistom reprezentującym EBUD: Beacie Raczyńskiej, Tomaszowi Karaszkiewiczowi oraz Dorocie Leśniewskiej. Dziękujemy wszystkim naszym gościom za wspólne rozmowy. Do zobaczenia w czerwcu!

Organizację Rozmów o biznesie wspiera Województwo Kujawsko-Pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia