Finał XXI edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Dobiegła końca XXI edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, którą Pracodawcy Pomorza i Kujaw objęli patronatem.  „Przedsiębiorstwo Fair Play” to program, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła Programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. Aż 40 firm z województwa kujawsko-pomorskiego zdobyło ten prestiżowy tytuł. Certyfikaty oraz nagrody wręczone zostały podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów Programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play” z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymały: Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni” w Inowrocławiu samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej oraz Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „OSKA” Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz – Sp. j. z Przyłęk.

Aż 5 firm z województwa kujawsko-pomorskiego było o krok od zdobycia najwyższego wyróżnienia! Zostały one firmy nominowane do Nagrody Głównej Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2018, co oznacza, że mają duże szanse zdobycia Statuetki w kolejnej edycji programu. Były to 3 firmy z Bydgoszczy: Fabryka Obrabiarek Do Drewna Sp. z o.o., POLMASS S.A. i Spółdzielnia Mieszkaniowa „BUDOWLANI”, a także Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „TRATEX” Sp. z o.o. z Torunia oraz Souvre Internationale Sp. z o.o. Sp. k. z Inowrocławia.

Kapituła przyznała również 14 medali „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2018 osobowościom polskiego biznesu, wyłonionym spośród kierownictwa przedsiębiorstw, które przez co najmniej dziesięć kolejnych lat uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Aż 3 z nich trafiły do kujawsko-pomorskich przedsiębiorców: Pani Sylwii Pikul i Pana Daniela Pikula Właścicieli firmy „VIP” S.D. Pikul Spółka Jawna z Lubicza Górnego oraz Pana Zbigniewa Sokoła Prezesa Zarządu Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bydgoszczy.

Na scenie głównej nagrody odebrały również firmy uczestniczące w programie nieprzerwanie od 15 lat. Wśród nich były 4 firmy z województwa kujawsko-pomorskiego: Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Bydgoszczy, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „SANIKO” Sp. z o.o., we Włocławku, Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Budownictwa CORPINEX Sp. z o.o. z Inowrocławia oraz SLICAN Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

W ubiegłym roku program „Przedsiębiorstwo Fair Play” obchodził swoje 20-lecie. Oznacza to, iż po raz pierwszy wyróżniono firmy, którym Kapituła przyznała certyfikat w dwudziestu kolejnych edycjach. Została na tę okazję stworzona statuetka „Semper Fidelis” z diamentem w barwach programu. Podczas tegorocznej Gali Finałowej Programu statuetką i tytułem „Semper Fidelis” uhonorowane została uhonorowana kujawsko-pomorska firma Polmass S.A. z Bydgoszczy.

Więcej informacji o Laureatach i programie przeczytać można na stronie  www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która rozpocznie się już w styczniu 2019 roku.

Pracodawcy Pomorza i Kujaw

Gratulujemy wszystkim firmom, które zdobyły zaszczytny tytuł. Szczególne wyrazy uznania składamy firmom członkowskim Pracodawców Pomorza i Kujaw: BIn-Montaż Sp. z o.o., BIPROMASZ Sp. z o.o. Sp.k., ELWIND Sp. z o.o., Metalkas Sp. z o.o., METALKO Sp. z o.o. POLMASS S.A. uhonorowane statuetką Semper Fidelis, Biuromax – Balcer Sp. z o.o., Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni” w Inowrocławiu s.p.z.o.z. nagrodzone Statuetką – Nagrodą Główną programu, SLICAN Sp. z o.o. – Diamentowa Statuetka oraz Zakład Produkcyjno-Usługowy „ROMEX” Sp. z o.o.

LISTA KANDYDATÓW Z PODZIAŁEM NA NAGRODY – WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia