Gala Pracodawców Pomorza i Kujaw 2017 - firmy nagrodzone za działania fair play i rozwój biznesowy

Wczoraj podczas uroczystej gali poznaliśmy zwycięzców konkursu "Pracodawca Pomorza i Kujaw" oraz laureata wyróżnienia specjalnego „Koryfeusz Kujawsko-Pomorski”.
Zarząd „Pracodawców Pomorza i Kujaw” Związku Pracodawców postanowił uhonorować Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. Sp. k.  specjalnym wyróżnieniem KORYFEUSZ KUJAWSKO-POMORSKI. Wyróżnienie to jest przyznawane przez naszą organizację od kilku lat osobom i podmiotom wyznaczającym nowe kierunki myślenia i działania w regionalnej gospodarce.


Wyróżnienie KORYFEUSZ KUJAWSKO-POMORSKI jest wyrazem uznania dla ATOS w związku z zaangażowaniem w budowanie kultury pracy. Pracodawcy Pomorza i Kujaw doceniają  działania  Atos w zakresie realizowania ścieżki kariery pracowników (transparentne zasady awansu zawodowego), dużych możliwości rozwoju dla kadry, czy też włączania pracowników w realizowanie  zmian organizacyjnych. Wyróżnienie to jest też dowodem uznania dla otwartości Atos na zróżnicowany zespół, utrzymywanie przyjaznej atmosfery i możliwości integrowania się (również poprzez wolontariat), a także realizacji działań promujących "work-life balance" oraz sprzyjających wdrożeniu bogatego pakietu benefitów (wzmacniających lojalność i zaangażowanie kadry).
Z kolei kapituła konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2016” składająca się z przedstawicieli administracji, nauki i instytucji otoczenia biznesu przyznała przedsiębiorcom nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: Mikro i Mały Przedsiębiorca, Średni i Duży Przedsiębiorca oraz Innowacyjna Firma. Kapituła już po raz szesnasty oceniła zgłoszonych kandydatów w oparciu o kryteria, które pozwalają wyłonić najlepszych pracodawców, kierujących się dobrymi praktykami i  etyką w relacjach z pracownikami oraz partnerami gospodarczymi, a jednocześnie osiągającymi sukcesy ekonomiczne.

Laureaci konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2016”
Kategoria konkursowa: Mikro i Mały Przedsiębiorca
Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2016” w kategorii Mikro i Mały Przedsiębiorca, za prowadzenie od 30 lat odpowiedzialnego  i stabilnego biznesu opartego o polski kapitał, inwestycje w zasoby ludzkie i  innowacje otrzymała Polmass SA.


 Wyróżnienie za włączanie własnej kadry w działania kooperacyjne w skali świata pozwalające wykorzystać potencjał polskiej myśli technicznej otrzymał Zakład Energoelektroniki TWERD Michał Twerd.
Wyróżnienie za strategiczne rozwijanie potencjału spółki i zatrudnionej kadry w oparciu o nowoczesne technologie w sektorze IT  otrzymała spółka Soft Blue SA z Bydgoszczy.
Wyróżnienie za dynamiczny rozwój sprzedaży  i nowych miejsc pracy w sektorze transportu, spedycji i logistyki otrzymał ENPIRE Łukasz Wojciechowski.

 Kategoria konkursowa - Średni i Duży Przedsiębiorca
 Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2016” w kategorii Średni i Duży Przedsiębiorca ex aeqo otrzymały dwa przedsiębiorstwa:
- za konsekwentne budowanie zespołu działającego w oparciu o  takie wartości biznesowe, jak  wysoka jakość, innowacyjność, ciągłe doskonalenie i dbałość o środowisko naturalne –Hanplast Sp. z o.o. oraz
-za  utrzymywanie ponadprzeciętnych warunków pracy i szczególną dbałość o pozytywną atmosferę w zatrudnionym zespole - Mentor SA.


Wyróżnienie za ciągłe rozwijanie nowych produktów i standardów działania poświadczone międzynarodowymi certyfikatami otrzymały Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o.

Kategoria konkursowa Innowacyjna Firma
Tytuł „Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2016” w kategorii Innowacyjna  Firma za konsekwentne wdrażanie nowych, innowacyjnych produktów oraz dbałość o przepływ wiedzy technicznej wewnątrz organizacji i w relacjach z partnerami zewnętrznymi otrzymała firma Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA.
 Wyróżnienie  za prowadzenie na szeroką skalę innowacyjnych projektów w obszarze bezzałogowych systemów powietrznych w kooperacji z partnerami biznesowymi i naukowymi otrzymały Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2.
Wyróżnienie za biznesowe wykorzystanie osiągnięć naukowych w branży biotechnologicznej opierające się o własne patenty otrzymała firma INSTYTUT GENETYKI SĄDOWEJ Jolanta Powierska-Czarny.


Pracodawcy Pomorza i Kujaw uhonorowali laureatów konkursu dyplomami i statuetkami autorstwa bydgoskiego rzeźbiarza Michała Kubiaka. Mirosławowi Ślachciakowi, prezesowi zarządu naszej organizacji, przy wręczaniu nagród towarzyszyli: Zbigniew Ostrowski wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Rafał Bruski prezydent Miasta Bydgoszczy.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

FOTORELACJA Z GALI 18.02.2017

 

FOTORELACJA Z BALU TOWARZYSZĄCEGO GALI 18.02.2017

Sponsorzy:

  

 

Patroni medialni:

                   

   

  

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia