W regionie kujawsko-pomorskim rusza Fundusz Badań i Wdrożeń

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji Sp. z o.o. zainaugurowała funkcjonowanie Funduszu Badań i Wdrożeń. Jest to regionalny system wsparcia dla firm oferujący granty na rozwój działalności innowacyjnej. Całkowity budżet tego programu to ponad 63 mln zł.

Istotnym modułem systemu jest Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy. Kontynuowany jest tu model wsparcia MŚP poprzez vouchery na zakup usług badawczo – rozwojowych w jednostkach naukowych.

W organizacji wsparcia w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji współpracuje z partnerami: Pracodawcami Pomorza i Kujaw, Polskim Towarzystwem Ekonomicznym w Bydgoszczy i Izbą Przemysłowo – Handlową W Toruniu.

W ramach Funduszu Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony jest  od dnia 04.09.2017 r. do dnia 25.09.2017 r.

Pracodawcy Pomorza i Kujaw zapraszają do konsultowania założeń przedsięwzięć planowanych do wsparcia. Nasi specjaliści są dostępni pod numerem telefonu 52 524 09 20 wew. 26. Prowadzimy działania informacyjne na temat Funduszu Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy. Mamy za sobą konferencję otwierającą ten projekt i kilka spotkań powiatowych. Jesteśmy też otwarci na spotkania indywidualne z firmami.

W ramach Funduszu Badań i Wdrożeń uruchomione zostały również inne możliwości wsparcia:

- granty na prowadzenie prac B+R ( nabór wniosków preselekcyjnych  od dnia 5 października 2017 r. do dnia 31 października 2017 r.),

- granty na ochronę patentową (nabór od dnia 5 października 2017 r. do dnia 31 października 2017 r.).

Szczegółowe informacje o Funduszu Badań i Wdrożeń są dostępne na stronie KPAI:

http://kpai.pl/aktualnosc-2-429-system_fundusz_badan_i_wdrozen.html

http://kpai.pl/aktualnosc-434-konferencja_otwierajaca_fb_vb_za_nami.html

http://kpai.pl/aktualnosci-2-fundusz_badan_i_wdrozen_voucher_badawczy.html

 

 

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia