30-lecie Pracodawców Pomorza i Kujaw

Dodano: 13.09.2022
Za nami gala jubileuszowa z okazji 30-lecia Pracodawców Pomorza i Kujaw. To było uroczyste spotkanie zrzeszonych przedsiębiorców z wieloma partnerami reprezentującymi administrację rządową i samorządową, związki zawodowe, instytucje otoczenia  biznesu oraz media. 
Jubileusz 30- lecia Pracodawców Pomorza i Kujaw to czas podsumowania wielu doświadczeń. Funkcjonowaliśmy w czasie dużego wzrostu, jak i recesji, ale zawsze radziliśmy sobie z wyzwaniami. Od roli mediatora w relacjach ze związkami zawodowymi doszliśmy do funkcji instytucji otoczenia biznesu. 
Na przestrzeni minionych trzydziestu lat staliśmy się organizacją cenioną za umiejętność dialogu społecznego i zaangażowanie w budowę regionalnego systemu innowacyjności. Nie byłoby tego osiągnięcia bez zaangażowania pracodawców zrzeszonych w naszej organizacji. 
W naszym związku integrujemy przedsiębiorców. Doprowadzamy do wymiany kontaktów i współpracy. Pomagamy  wdrażać innowacje i rozwijać kompetencje kadr. Wspieramy  działania eksportowe i pozyskiwanie finansowania. Łączymy potrzeby firm w grupach zakupowych i sieciach współpracy. Wzmacniamy dobry wizerunek pracodawców i motywujemy do odpowiedzialności społecznej.
Podczas gali jubileuszowej Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw powiedział: Podsumowując trzydziestolecie naszej działalności, mamy świadomość wielu wyzwań. To przede wszystkim podniesienie poziomu innowacyjności naszych firm. Z nim związany jest rozwój technologiczny. Niezbędne jest też stałe inwestowanie w nasz najcenniejszy kapitał, w naszych pracowników. Wierzę, że wiele osiągniemy, działając razem w związku pracodawców. I że dołączą do nas kolejni przedsiębiorcy.
Prawie 500 przedstawicieli regionalnego biznesu i otaczających go instytucji świętowało wspólnie podczas gali w Operze Nova w Bydgoszczy. Nie zabrakło tu podsumowania historii związku pracodawców z muzyką 30-lecia w tle w wykonaniu Orkiestry Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały, której towarzyszyli wokaliści: Anna Hnatowicz, Tadeusz Seibert i Mateusz Wiśniewski. Galę poprowadziła Emila Czekała.   
Przedsiębiorcy, którzy w czasie 30 lat działalności Pracodawców Pomorza i Kujaw szczególnie wpłynęli na rozwój organizacji zostali uhonorowani nagrodą specjalną „Pracodawca 30-lecia”. Są wśród nich:
1. Waldemar Kępski
2. Piotr Terlecki
3. Waldemar Książczak
4. Mirosław Ślachciak
5. Tadeusz Kosień
6. Wiesław Olszewski
7. Andrzej Wosik
8. Sławomir Kuffel
9. Romuald Kosieniak
10. Iwona Frydryszek
11. Grzegorz Piszczek
12. Janusz Olszewski
13. Grzegorz Rozwarski
14. Marek Małecki
15. Tomasz Zaboklicki
16. Asseco Data Systems S.A.
17. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA S.A.
18. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o.  
19. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział w Bydgoszczy
20. UNIMETAL Sp. z o.o.
21. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe UNI-TECH Józef Sarnecki
22. TELE-Fonika Kable S.A.
23. SOLBET Sp. z o.o.
Nasza uroczystość jubileuszowa podkreśliła rezultaty trzydziestoletniej współpracy przedsiębiorców w regionie kujawsko-pomorskim. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w jej organizacji sponsorom i partnerom.
SPONSOR ZŁOTY
SPONSOR SREBRNY
PARTNER
SPONSOR BRĄZOWY
SPONSOR

CZYTAJ RÓWNIEŻ