Blisko 5000 zapisanych uczestników na największe zawody triathlonowe w Polsce

Dodano: 25.01.2023
Blisko 5000 zawodników zapisało się na zawody z cyklu #MamCEL: Enea Bydgoszcz Triathlon i Enea Żnin Triathlon. 
Z końcem stycznia rosną opłaty wpisowe na obydwie imprezy, dlatego warto warto zapisać się już teraz. Zwłaszcza, że miejsca na niektórych dystansach wypełniają się w bardzo szybkim tempie! 
Enea Bydgoszcz Triathlon to największe zawody triathlonowe w Polsce.Odbędą się po raz dziewiąty w samym centrum Bydgoszczy w dniach 8-9 lipca 2023. W Bydgoszczy szybko kończą się miejsca na najpopularniejsze dystanse: 1/8 i „połówkę”. 
Od zeszłego roku w portfolio organizatorów jest też drugie wydarzenie organizowane pod szyldem #MamCEL: Enea Żnin Triathlon: 28 maja 2023. Na tych zawodach szykuje się absolutny rekord frekwencji i ponad 1000 uczestników, zgłoszeń jest już dwukrotnie więcej, niż zawodników na linii startu pierwszej, zeszłorocznej edycji! Warto zauważyć, że na dystansie „1/8” zostało już ostatnie 25 miejsc. 
Obecnie na listach startowych na obydwa wydarzenia jest już zgłoszonych blisko 5000 uczestników, a każdego dnia swoje zapisy potwierdza nawet kilkudziesięciu chętnych.
To zawody nie tylko dla profesjonalistów! Jak co roku, na zawody zapisują się nie tylko profesjonaliści, ale też sportowcy-amatorzy, z których blisko połowa po raz pierwszy wystartuje w triathlonie. 
Uczestnicy mają do wyboru kilka dystansów (4 w Bydgoszczy i 3 w Żninie), w zależności od stopnia wytrenowania i założonego celu. Najkrótsze z nich (Super Sprint oraz 1/8) są dedykowane debiutantom. Ich ukończenie zajmuje przeciętnie sprawnej osobie do dwóch godzin. Właśnie dlatego są one idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z triathlonem. 
Dłuższe: 1/4 i „połówka” to dystanse polecane bardziej doświadczonym zawodnikom. Ich ukończenie wymaga systematycznych treningów i dobrej kondycji fizycznej. 
Oprócz startów indywidualnych, można też zgłosić sztafetę i wystartować w 3-osobowym zespole. 
Na obie imprezy można zapisać się w ramach jednego formularza, który jest dostępny na stronach zawodów: 
- Enea Żnin Triathlon odbędzie się 28 maja 2023 
www.ZninTriathlon.pl
- Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się 8-9 lipca 2023
www.BydgoszczTriathlon.pl 
Przypominamy, że do końca stycznia obowiązuje niższe wpisowe na obydwie imprezy.

o zawodach

Zawodów w Bydgoszczy nie trzeba nikomu przedstawiać. To już dziewiąta edycja imprezy, która co roku gromadzi ponad 4 500 zawodników i blisko 25 000 kibiców i jest jednym z największych wydarzeń multisportowych na Świecie!
Zawody w centrum Bydgoszczy przyciągają nie tylko wyjątkową, rodzinną atmosferą, ale też zróżnicowanymi dystansami czy zadaszonymi strefami zmian.
Organizatorzy zapewniają aż cztery możliwości startu: od Super Sprintu i 1/8 idealnych dla debiutantów, aż po wymagającą 1/4 czy bardzo szybką „połówkę”.
Oprócz zawodów indywidualnych, na Enea Bydgoszcz Triathlon odbywa się rywalizacja sztafet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w triathlonie.
Zawody zdobyły tytuły: Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe. 
Enea Żnin Triathlon odbędzie się po raz drugi. Te zawody są idealną okazją do rozpoczęcia sezonu triathlonowego w 2023 roku, ponieważ odbywają się 28 maja.
Wyjątkowy obiekt Cukrowni Żnin, który jest centrum zawodów zapewnia nie tylko doskonałą infrastrukturę, ale też mnóstwo atrakcji dla dzieci, kibiców i rodzin zawodników.
 Do wyboru są trzy dystanse: 1/8, 1/4 i 1/2. 
Dużym atutem zawodów w Żninie jest doskonała lokalizacja miasta i centrum zawodów: tuż przy drodze krajowej S5. Sprawia to, że do Żnina można dojechać w 30 minut z Bydgoszczy i w mniej niż godzinę z Poznania! 
Pracodawcy Pomorza i Kujaw partnerem Enea Bydgoszcz Triathlon!

CZYTAJ RÓWNIEŻ