Nagrodziliśmy najlepszych pracodawców 2023 roku! - Aktualności - pracodawcy.info.pl

Nagrodziliśmy najlepszych pracodawców 2023 roku!

Dodano: 07.06.2024
Stało się! Właśnie poznaliśmy laureatów konkursu "Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023"
Tym zaszczytnym tytułem wyróżniamy kujawsko-pomorskich przedsiębiorców, których działalność cechuje się dobrymi praktykami w relacjach z pracownikami, społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz innowacyjnością.
Tym razem otrzymaliśmy ponad 170 nominacji. Wraz z nominacją, kandydaci mogli wysłać nam dokumenty podsumowujące ich działalność w roku 2023. Następnie kapituła konkursu wyłoniła tegorocznych laureatów w aż czterech kategoriach: Mikroprzedsiębiorca, Mały Przedsiębiorca, Średni Przedsiębiorca oraz Duży Przedsiębiorca.
Podczas dzisiejszej Gali Pracodawców Pomorza i Kujaw laureaci odebrali dyplomy i statuetki. Mieli też świetną okazję do networkingu i wspólnego świętowania. 

Nagrody w konkursie „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023” otrzymali:

MIKROPRZEDSIĘBIORCA

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023” w kategorii Mikroprzedsiębiorca za wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych w produkcji małej architektury, które pozwala uzyskać przewagę rynkową i dobre warunki dla miejsc pracy otrzymała firma DECORTI Sp. z o.o. 
Wyróżnienie w kategorii Mikroprzedsiębiorca za innowacyjne osiągnięcia w transferze nauki do biznesu i rozwijanie kadry w obszarze nowych technologii w medycynie otrzymało Akademickie Centrum Badań AKAMED Sp. z o.o.

MAŁY PRZEDSIĘBIORCA

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023” w kategorii Mały Przedsiębiorca za unowocześnianie procesów w działalności skoncentrowanej na unieszkodliwianiu odpadów w połączeniu z edukacją ekologiczną otrzymała firma ENERIS Proeco Sp. z o.o. 
Wyróżnienie w kategorii Mały Przedsiębiorca tworzenie partnerstw w ramach przedsiębiorczości społecznej, które doprowadziły do wdrożenia innowacji w żywieniu osób wymagających opieki i utworzenia miejsc pracy dla kadry zagrożonej wykluczeniem na rynku pracy otrzymała Fundacja Pro Omnis.  

ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCA

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023” w kategorii Średni Przedsiębiorca za prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w produkcji wyrobów wspierających obronność kraju oraz dbanie o przyjazne miejsca pracy, otrzymały Bydgoskie Zakłady Elektromechniczne „BELMA” SA.
ex aequo
Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023” w kategorii Średni Przedsiębiorca za rozwiązania sprzyjające recyklingowi i zmniejszaniu śladu węglowego opakowań dla branży spożywczej przy jednoczesnej dbałości o bezpieczne i przyjazne miejsca pracy otrzymała firma PAK Sp. z o.o.
Wyróżnienie w kategorii Średni Przedsiębiorca za inwestycje prowadzące do zmniejszania śladu węglowego oraz szczególną dbałość o bezpieczne warunki pracy w produkcji opakowań foliowych otrzymała firma PLAST-FARB Sp. z o.o.
ex aequo
Wyróżnienie w kategorii Średni Przedsiębiorca za rozwój specjalistycznych miejsc pracy w połączeniu z promowaniem transformacji energetycznej, profilaktyki zdrowotnej i społecznej odpowiedzialności biznesu otrzymała Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. Oddział w Toruniu

DUŻY PRZEDSIĘBIORCA

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023” w kategorii Duży Przedsiębiorca za realizację inwestycji znacząco wpływającej na ochronę środowiska oraz kompleksowe podejście do utrzymania warunków pracy na wysokim poziomie otrzymała firma Indorama Ventures Poland Sp. z o.o.
ex aequo
Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023” w kategorii Duży Przedsiębiorca za tworzenie nowych miejsc pracy i dbanie o rozwój kompetencji kadry przy jednoczesnym ciągłym inwestowaniu w zielone technologie w produkcji taboru kolejowego otrzymała firma Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA.
Wyróżnienie w kategorii Duży Przedsiębiorca zapewnianie pracownikom możliwości rozwoju zawodowego w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych otrzymała firma Belma Accessories Systems Sp. z o.o. 
ex aequo
Wyróżnienie w kategorii Duży Przedsiębiorca tworzenie nowych miejsc pracy równolegle z transformacją w kierunku energooszczędnego i automatycznego procesu produkcji otrzymała firma Hanplast Sp. z o.o.
Zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw przyznał też nagrodę specjalną wielokrotnemu laureatowi konkursu. Tytuł LIDER WSPÓŁPRACY za utworzenie w Bydgoszczy Business, Technology and Innovation Center, przestrzeni wspierającej rozwój i kreatywność oraz łączącej potencjały edukacji, nauki i biznesu w dziedzinie transformacji cyfrowej otrzymała firma Atos Poland Global Services Sp. z o.o.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w rozwój kujawsko-pomorskiego biznesu. Prezentujecie dobre praktyki społecznej odpowiedzialności i wysoki standard miejsc pracy. Dziękujemy!
Relacje z wydarzenia przygotowali:
- TVP3 Bydgoszcz,
- Radio PiK,
- Gazeta Pomorska i Express Bydgoski,
- Portal Kujawski.

GALERIA ZDJĘĆ

CZYTAJ RÓWNIEŻ