Pracodawcy na zawodach Enea Bydgoszcz Triathlon!

Dodano: 12.07.2021
Tysiące zawodników i jeszcze więcej kibiców spotkało się podczas pierwszej tegorocznej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon. Powrót do rywalizacji po przerwie spowodowanej covidem należy uznać za udany. Nie brakowało emocji na najwyższym sportowym poziomie oraz tych, które doświadczyli debiutanci. Z powodzeniem wystartowała też akcja charytatywna „Twoje waty, Twoja pomoc”.
Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce. Cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród doświadczonych zawodników jak i debiutantów, którzy wybierają imprezę jako miejsce rozpoczęcia triathlonowej przygody.W tym roku chęć wystartowania w mieście nad Brdą była jeszcze większy, a to za sprawą rocznej przerwy spowodowanej pandemią.
Oprócz rywalizacji indywidualnej zawodnicy ścigali się również w sztafetach i drużynach oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Lekarzy i Prawników. W rywalizacji zespołowej wystąpiły SZTAFETY FIRMOWE. Patronat nad tą klasyfikacją objęli Pracodawcy Pomorza i Kujaw. 
Zmagania odbyły się na czterech dystansach:
– 1/8, dystans super krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),

– 1/4, dystans krótki (950 m pływania/43 km jazdy rowerem /10,8 km biegu),

– 1/2, dystans średni (1900m pływania, 86km roweru i 22km biegu),
- dla debiutantów Decathlon TRYathlon (240 m pływania / 19 km jazdy rowerem / 4,25 km biegu)
.
Jako miasto wspieramy zawody od pierwszej edycji. Niemal co roku w programie pojawiają się nowe konkurencje lub atrakcje dla widzów. Widzimy, że wydarzenie sukcesywnie rozwija się, przybywa zawodników i kibiców, a organizatorzy dbają o poszerzanie formuły. Dowodem potwierdzającym ogromną popularność zawodów są dwie tegoroczne edycje Bydgoszcz Triathlon. To bardzo cieszy, ponieważ jest zbieżne z naszym podejściem do promowania sportu, tak profesjonalnego, jak i uprawianego rekreacyjnie oraz amatorsko. Bydgoszcz znakomicie nadaje się do organizacji tego typu zawodów, poprzez wyjątkową atmosferę z uwagi na bliskość wody w centrum miasta i to wody bardzo czystej, której jakość jest stale monitorowana. Z kolei inwestycje w rozwiązania drogowe, a także ścieżki spacerowe i rowerowe wzdłuż nabrzeży sprawiają, że przygotowane dla zawodników trasy są bardzo urozmaicone. - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Warto także podkreślić, że w tym roku nie będzie trzeba czekać na siódmą edycję Enea Bydgoszcz Triathlon, aż do przyszłego roku. Druga, tegoroczna odsłona imprezy odbędzie się w ostatni weekend sierpnia. To świetna okazja do rodzinnego zakończenia wakacji – 28-29 sierpnia 2021. Zapisy ciągle trwają.
Dziękujemy za ogrom pozytywnych emocji, który towarzyszył wszystkim obecnym na lipcowej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon. Mamy nadzieję, że ta pozytywna energia, która zgromadzona wokół wydarzenia, zachęci kolejnych uczestników do rozpoczęcia przygody z triathlonem w grodzie nad Brdą lub (u bardziej doświadczonych zawodników) kolejnego startu w Bydgoszczy. Czekamy na Wasze zgłoszenia do sierpniowej edycji zawodów! Zapraszamy do rejestracji na stronie 
www.BydgoszczTriathlon.pl – powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator Enea Bydgoszcz Triathlon.

CZYTAJ RÓWNIEŻ