Bezpłatne badania stóp pracowników!

Dodano: 12.05.2022
Zakład Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego sp. z o.o. zaprasza do współpracy wszystkie firmy należące do naszej organizacji. Od 16 maja do końca września 2022r. wszyscy Państwa ich pracownicy na hasło "Pracodawcy Kujaw i Pomorza"  mogą  bezpłatnie realizować badania stóp w   specjalistycznych sklepach medycznych w Bydgoszczy, od 7.00 do 15.00 ulica Chrobrego 14 (tel. 509 137 443) i od 9.00 do 17.00 ulica Gdańska 69 (tel.508 933 004). Na miejscu, w przypadku stwierdzonych problemów będzie można zakupić gotowe wkładki profilaktyczne czy też zamówić wkładki robione na miarę.
Więcej informacji o działalności Zakładu - www.zsoir.pl. 

Blisko 50% Polaków ma różne wady i zniekształcenia stóp. Defekty stóp potrafią znacząco wpływać na komfort życia i poruszanie się, jak i na naszą postawę.To właśnie stopy mogą być przyczyną bólu samych stóp, ale także bólu bioder, kręgosłupa czy stawów. Mimo tych dolegliwości tylko bardzo nieliczne osoby podejmują decyzję o badaniu stóp i systemowym korygowaniu wad. Nie łykajmy środków przeciwbólowych, tylko zbadajmy komputerowo nasze stopy! Wady rozwijają się w następstwie zachwiania równowagi pomiędzy wytrzymałością mięśni i aparatu wiązadłowo-torebkowego stopy, a ich obciążeniem.
 Zdarzenia te występują w następujących przypadkach:
- forsowanie pozycji stojącej przez wiele godzin np. w pracy;

- zakłócenia w krążeniu krwi w obrębie kończyn dolnych tzw. żylaki;

- złe nawyki żywieniowe prowadzące do nadwagi czy otyłości co w sposób bezpośredni wpływa na  zwiększenie obciążenia stóp;
- bardzo długie unieruchomienie kończyn dolnych np. poprzez pracę przy maszynie;
- spadek wydolności i siły mięśni wywołane chorobami mięśni, problemami neurologicznymi czy po prostu ogólnym zmęczeniem organizmu.
 
Niewłaściwy układ obciążeń źle wpływa na nasze stopy. Swój negatywny wpływ na stopy może mieć niewłaściwy dobór obuwia (szczególnie zwężenie w okolicy palców czy wyjątkowo twarda konstrukcja buta) oraz zbyt obcisłe skarpety czy rajstopy i szczególnie działające niekorzystnie wysokie obcasy. Swój znacząco negatywny wpływ na problemy ze stopami i całą sylwetką ( bólami kręgosłupa) mają poszczególne procesy rozwoju w życiu człowieka czyli okres szybkiego wzrostu w okresie młodości czy procesy starzenia w wieku dojrzałym.To wtedy następuje osłabienie kości czy nasilenie się procesów zwyrodnieniowych. Wszystko to o czym mowa powyżej wpływa negatywnie na deformację stóp, a w następstwie również całej sylwetki. Czasem objawia się to bólem a czasem postępuje łagodnie i mniej zauważalnie, powodując tylko szybkie uruchamianie zmęczenia u danej osoby. 
Zakład Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego sp. z o.o. zaprasza na badanie! 
 

CZYTAJ RÓWNIEŻ